Bateriová akumulace

Pilotní projekt komunitní baterie s aplikacemi v distribuční soustavě

Rok

2021–2025

Klient

Škoda Auto, PREdistribuce

Záměrem projektu je ve vybrané lokalitě v Praze nainstalovat bateriový systém ŠKODA AUTO využívající použité baterie z elektromobilů, jako demonstrační projekt, který otestuje více aplikací (mimo jiné i režim komunitního úložiště) a poslouží jako vzor pro další obdobné instalace těchto zařízení v budoucnosti. Hlavním úkolem LEEF je celková koordinace projektu, LEEF současně zajišťuje roli expertního konzultanta a připravuje vybrané části projektové dokumentace.

Filip Vančura

Project Manager, LEEF Technologies

Filip Vančura, Project manager, LEEF Technologies

o společnosti

LEEF TECHNOLOGIES

Jsme společnost, která se specializuje na rozvoj projektů v čisté energetice a dopravě. Zabýváme se rovněž analýzami trhu, rozvojovými koncepcemi a strategiemi zavádění nových technologií. Na trhu působíme od roku 2010. Po celou dobu naší existence se zaměřujeme na elektromobilitu, bateriovou akumulaci a technologicky komplexní projekty. V poslední době se věnujeme též projektům zeleného vodíku.

Elektromobilita

Rozvoj dobíjecí infrastruktury, elektrifikace fleetů, pokročilá dobíjecí rešení. Forum elektromobilita. Portál elektromobilita.

Bateriová akumulace

Bateriové systémy a jejich aplikace: podpůrné služby, autonomní vyroba, optimalizace příkonu apod. Druhotné využití EV baterií.

Vodík

Výroba, skladování a distribuce bezemisního a nízkoemisního vodíku. Integrace s OZE a bateriovou akumulací. PPA kontrakty.

komplexní projekty

Integrace více technologií. Optimalizace lokální výroby/spotřeby. Flexibilita pro podpůrné služby. Lokální distribuční sítě. Komunitní energetika.

Náš tým

Dlouholeté zkušenosti zejména z energetiky a financí. Efektivita daná více než pětiletou úzkou spolupráci jádra týmu. Baví nás nová energetika a baví nás to spolu.