Komunikace a média

Možné dopady elektromobility na pracovní místa v příštím desetiletí

Rok

2022

Klient

European Climate Foundation

Spolupráce

Ve spolupráci s BCG, Europeum a AutoSAP

Role LEEF

LEEF poskytoval podporu a zpětnou vazbu při studii, koordinoval návazné komunikační aktivity

Asistence na studii “Czech Automotive Industry in Transition, Potential Job Impacts of Electromobility in the Next Decade“, kterou vypracovala Boston Consulting Group

⚪︎ Úvod do trhu elektromobility v ČR
⚪︎ Zprostředkování kontaktů s relevantními představiteli českého automotiv (firmy, asociace, státní správa)
⚪︎ Komentáře a doporučení k průběžným výstupům
⚪︎ Zprostředkování dialogu se státní správou nad výsledky studie
⚪︎ Zveřejnění výsledků studie (workshop, tisková zpráva a komunikace s médii)

Celé znění studie.

Eva Skřivánková

Project Manager, LEEF Technologies

o společnosti

LEEF TECHNOLOGIES

Jsme společnost, která se specializuje na rozvoj projektů v čisté energetice a dopravě. Zabýváme se rovněž analýzami trhu, rozvojovými koncepcemi a strategiemi zavádění nových technologií. Na trhu působíme od roku 2010. Po celou dobu naší existence se zaměřujeme na elektromobilitu, bateriovou akumulaci a technologicky komplexní projekty. V poslední době se věnujeme též projektům zeleného vodíku.

Elektromobilita

Rozvoj dobíjecí infrastruktury, elektrifikace fleetů, pokročilá dobíjecí rešení. Forum elektromobilita. Portál elektromobilita.

Bateriová akumulace

Bateriové systémy a jejich aplikace: podpůrné služby, autonomní vyroba, optimalizace příkonu apod. Druhotné využití EV baterií.

Vodík

Výroba, skladování a distribuce bezemisního a nízkoemisního vodíku. Integrace s OZE a bateriovou akumulací. PPA kontrakty.

komplexní projekty

Integrace více technologií. Optimalizace lokální výroby/spotřeby. Flexibilita pro podpůrné služby. Lokální distribuční sítě. Komunitní energetika.

Náš tým

Dlouholeté zkušenosti zejména z energetiky a financí. Efektivita daná více než pětiletou úzkou spolupráci jádra týmu. Baví nás nová energetika a baví nás to spolu.