Bateriová akumulace

Druhotné využití baterií z elektromobilů pro stacionární bateriová úložiště (projekt SEVES)

Rok

2022

Klient

EIT Urban Mobility

Spolupráce

Konsorcium: Škoda Auto, AV Living Lab, PRE, VUB

Role LEEF

LEEF odpovídá za zpracování analýzy trhu a podnikatelského plánu pro SPV. Dále má LEEF za úkol, ve spolupráci se Škoda Auto, zpracovat návrh obchodních podmínek, které zajistí optimální výchozí pozici pro budoucí rozvoj SPV.

Příprava business plánu a založení SPV, jehož cílem bude posílit rozvoj trhu tzv. second life baterií. Start-up by měl čerpat primárně z vazby na ŠKODA AUTO a expertizy, kterou členové konsorcia nabydou realizací pilotních projektů s využitím SLB.

⚪︎ Analýza trhu a vymezení základních use casů pro využití stacionárních baterií vhodných pro SLB
⚪︎ Podnikatelský plán pro SPV
⚪︎ Měření a validace technologických parametrů SLB
⚪︎ Pilotní testování SLB
⚪︎ Formální založení SPV společnosti

Filip Vančura

Project Manager, LEEF Technologies

Filip Vančura, Project manager, LEEF Technologies

o společnosti

LEEF TECHNOLOGIES

Jsme společnost, která se specializuje na rozvoj projektů v čisté energetice a dopravě. Zabýváme se rovněž analýzami trhu, rozvojovými koncepcemi a strategiemi zavádění nových technologií. Na trhu působíme od roku 2010. Po celou dobu naší existence se zaměřujeme na elektromobilitu, bateriovou akumulaci a technologicky komplexní projekty. V poslední době se věnujeme též projektům zeleného vodíku.

Elektromobilita

Rozvoj dobíjecí infrastruktury, elektrifikace fleetů, pokročilá dobíjecí rešení. Forum elektromobilita. Portál elektromobilita.

Bateriová akumulace

Bateriové systémy a jejich aplikace: podpůrné služby, autonomní vyroba, optimalizace příkonu apod. Druhotné využití EV baterií.

Vodík

Výroba, skladování a distribuce bezemisního a nízkoemisního vodíku. Integrace s OZE a bateriovou akumulací. PPA kontrakty.

komplexní projekty

Integrace více technologií. Optimalizace lokální výroby/spotřeby. Flexibilita pro podpůrné služby. Lokální distribuční sítě. Komunitní energetika.

Náš tým

Dlouholeté zkušenosti zejména z energetiky a financí. Efektivita daná více než pětiletou úzkou spolupráci jádra týmu. Baví nás nová energetika a baví nás to spolu.